ul. Lubelska 42 B, 11-700 Mrągowo+48 89 741 21 92kontakt@agromasz.com.pl

Wybierz język:PLENDERU

 

Początek działalności firmy "AGROMASZ" datuje się od 1991 roku. Pierwotnie zakład w wynajmowanych pomieszczeniach świadczył usługi w zakresie napraw sprzętu rolniczego oraz produkcji drobnych elementów w ramach kooperacji dla pobliskich firm. Z czasem rozszerzono profil działalności o produkcję eksportową urządzeń do przeróbki i zagospodarowania gnojownicy dla duńskiej firmy KIMADAN.

Rozszerzenie działalności pozwoliło na powiększenie bazy poprzez zakup gruntu i kolejnych budynków oraz budowę nowych obiektów. Dzięki temu możliwe było stworzenie obszernego nowoczesnego zaplecza socjalnego dla pracowników oraz pomieszczeń biurowych. Poprawa warunków lokalowych umożliwiła utworzenie biura konstrukcyjnego i handlowego oraz działu księgowości.

Sukcesywny rozwój firmy na przestrzeni ponad 20 lat sprzyjał również wzrostowi zatrudnienia z kilku pracowników, zatrudnianych w początkowym okresie działalności do kilkudziesięciu chwili obecnej. W ciągu ponad 20 letniej działalności w zakładzie wyszkoliło się 42 pracowników młodocianych i ukończyło naukę zawodu, zdobywając tytuł czeladnika. Ich znaczna część kontynuuje nadal zatrudnienie w Zakładzie Metalowym "AGROMASZ".

W roku 2000 firma uruchomiła produkcję ładowaczy czołowych do ciągników rolniczych, służących do za- i wyładunku płodów rolnych. Decyzja o rozszerzeniu działalności o produkcję ładowaczy czołowych była bardzo trafnym posunięciem. Świadczyć może o tym dynamiczny wzrost ilości produkowanych ładowaczy czołowych w poszczególnych latach.

Ładowacze czołowe charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi. Posiadają nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. akumulatory hydrauliczne tłumiące drgania, system samopoziomowania elementów roboczych, sterowanie poprzez elektrohydrauliczne zespoły sterujące, a także szybkosprzęg do przewodów hydraulicznych umożliwiający szybkie odłączenie maszyny od ciągnika. Dodatkowym walorem ładowaczy czołowych jest możliwość włączenia ich instalacji w układ hydrauliczny ciągnika, dzięki czemu uzyskujemy wolne wejścia hydrauliczne z tyłu ciągnika. W szerokiej gamie produkowanych w firmie ładowaczy czołowych o udźwigu od 200 do 2800 kg i wysokości podnoszenia od 1,8 do 4,74 m znajdują się następujące typy: Ł-103, Ł-104, Ł-106, Ł-106A, Ł-107, Ł-108 Ł-110 oraz ładowacze w wersji PRO.

Produkowane przez Zakład Metalowy AGROMASZ w Mrągowie wyroby były wielokrotnie nagradzane przez użytkowników, jak i specjalistów z branży maszyn rolniczych oraz specjalistów z zakresu jakości. Wśród wyróżnień i odznaczeń znajdują się m.in.:

  • Złoty Medal przyznany podczas XVII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2011 w Kielcach (marzec 2011);
  • Tytuł Maszyna Rolnicza Roku 2012 przyznany podczas XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH  2012 (marzec 2012);
  • Nagroda Jakość Roku 2012, 2013, 2014 i 2015  w kategorii Produkt, a także nagrody specjalne Jakość Roku Brąz, Srebro i Złoto;
  • Znak promocyjny „WYRÓB NA MEDAL” przyznany podczas jubileuszowych XX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu jako potwierdzenie wysokiej jakości, uniwersalności i niezawodności działania (marzec 2014);
  • Puchar Wojewody Mazowieckiego w konkursie HIT TARGOWY 2014 za wyrób z szeroką gamą zastosowań, produkowany w Polsce przyznany podczas XV Mazowieckich Dni Rolnictwa w Poświętnem (czerwiec 2014);
  • Nagroda „Najlepszy Produkt Warmii i Mazur 2014” w kategorii Produkt Przemysłowy przyznaną w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego za najwyższą jakość, innowacyjność, trwałość i bezpieczeństwo wyrobu (listopad 2014);
  • Nagroda specjalna tytuł „Innowacyjny produkt o standardzie europejskim” przyznana podczas  Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH Minikowo (lipiec 2015).


W ofercie firmy znajduje się również szeroka gama osprzętu umożliwiającego załadunek i rozładunek oraz transport - obornika, materiałów sypkich i okopowych, kiszonek, bel zwijanych słomy, palet oraz hydraulicznie podnoszone i opuszczane spychacze czołowe montowane na ciągnikach lub TUZ-ach z mechanicznym bądź hydraulicznym kątem ustawienia tarczy.

W celu promocji swoich wyrobów zakład rokrocznie bierze udział w najważniejszych targach i wystawach rolniczych, m. im. W Kielcach, Bednarach k/Poznania, Szepietowie, Poświętnem itp. Dbając o wysoką jakość swoich produktów Zakład Metalowy "AGROMASZ" kładzie duży nacisk na poziom kwalifikacji załogi. Wszystkie osoby zatrudnione na stanowisku spawacza posiadają Europejski Certyfikat Spawacza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w 2007 roku zakład wprowadził System Zarządzania Jakością - ISO 9001 i uzyskał Certyfikat niemieckiej firmy TUV Rheinland.