PolishEnglishGermanRussian

// HISTORIA

Działający od 1991 roku Zakład Metalowy Agromasz z Mrągowa jest producentem m.in. ładowaczy czołowych o udźwigu 200 – 2800 kg i wysokości podnoszenia 1,85 – 4,75 m do wszystkich typów ciągników rolniczych dostępnych na polskim rynku służących do szybkiego i wygodnego załadunku oraz rozładunku płodów rolnych oraz innych prac przeładunkowych w gospodarstwie rolnym.

W ofercie producenta dostępne są również hydraulicznie podnoszone i opuszczane spychacze czołowe montowane na ciągnikach z mechanicznym bądź hydraulicznym kątem ustawienia tarczy.

Szeroka siatka dealerska pozwala na zakup ładowaczy czołowych produkowanych przez AGROMASZ w Mrągowie na terenie całej Polski. Dodatkowo w przeciągu ostatnich kliku lat Firma AGROMASZ nawiązała współpracę z odbiorcami zagranicznymi, dzięki której ładowacze czołowe z Mrągowa można zakupić poza granicami naszego kraju. Są one eksportowane m.in. na Litwę, Ukrainę, Rosję, Niemiec, Austrii i Rumunii, a także do krajów skandynawskich.

Od 20 lat Przedsiębiorstwo współpracuje z kontrahentami w Danii, dla których wykonuje różne maszyny i urządzenia rolnicze, tj. agregaty uprawowe, brony chwastowniki, urządzanie do zagospodarowania gnojownicy, kultywatory; klatki do czyszczenia racic dla bydła, przyczepy, wertykulatory, czerpaki transportowe, zgarniacze rolnicze itp.

W ostatnich latach Firma podjęła liczne działania inwestycyjne polegające m.in. na budowie hali magazynowo- produkcyjnej o powierzchni 500m2 , w której zainstalowano komorę do śrutowania oraz cały ciąg technologiczny do malowania proszkowego. Zakupiono również wiele nowoczesnych maszyn, m.in. wypalarką plazmową JANTAR, belgijską prasę krawędziowa LVD oraz amerykańskie centrum obróbcze Haas VF-3 i centrum tokarskie Hass ST-25. Krok ten pozwolił na znaczącą poprawę jakości produkowanych wyrobów oraz zwiększenie efektywności procesu produkcyjnego.

W odpowiedzi na oczekiwania rynku Firma stale ulepsza swoje produkty wprowadzając nowe rozwiązania technologiczno-konstrukcyjne, które mają wpływ na poprawę walorów użytkowo-eksploatacyjnych.