PolishEnglishGermanRussian

Blisko 600 uczestników, 10 paneli tematycznych, warsztatów i spotkań oraz 3 wystąpienia specjalne. Tak w liczbach przedstawiała się II edycja Europejskiego Kongresu Jakości, która 17 marca 2016 roku odbyła się w Warszawie.

Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce zgromadziło przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz samorządów, którzy przez cały dzień dyskutowali na tematy poświęcone w całości zagadnieniom związanym z jakością. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: JAKOŚĆ. Po prostu.

Kluczowym punktem programu było jubileuszowe, dziesiąte rozdanie Certyfikatów JAKOŚĆ ROKU® przedsiębiorstwom, organizacjom oraz jednostkom naukowo-badawczym, dla których w 2015 roku wysoka jakość produktów, usług oraz innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań stanowiła priorytet i wyznaczała ścieżkę rozwoju.

Wśród nagrodzonych znalazł się Zakład Metalowy AGROMASZ w Mrągowie, który otrzymał tytuł JAKOSĆ ROKU 2015 w Kategorii Produkt za ładowacz czołowy Ł-103 (T202/6) o udźwigu 600 kg i wysokości podnoszenia 2,5m oraz nagrodę specjalną JAKOŚĆ ROKU ZŁOTO. W imieniu firmy nagrodę odebrał właściciel – Janusz Gruszczewski, który był również ekspertem w panelu dyskusyjnym dotyczącym jakości w rolnictwie.

II Europejski Kongres Jakości został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Warszawy, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Polskiego Centrum Akredytacyjnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz European Organization for Quality.