PolishEnglishGermanRussian

Laur „Najlepszym z Najlepszych” stworzono, by uhonorować tych mieszkańców Warmii i Mazur, którzy nie tylko osiągają sukcesy, ale też swoją postawą i działaniem tworzą dobre wzorce, wskazują kierunki, inspirują innych do działania.

W dniu 21.03.2019 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie podczas XVI gali Laur „Najlepszym z Najlepszych“ marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wyróżnił osoby, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z regionu, które w 2018 roku osiągnęły sukces, rozsławiając Warmię i Mazury w Polsce i na świecie.

Wśród nagrodzonych, w kategorii GOSPODARKA, znalazł się producent ładowaczy czołowych Zakład Metalowy AGROMASZ z Mrągowa, który otrzymał Laur „Najlepszym z Najlepszych” za szczególne zasługi w  promowaniu Warmii i Mazur w kraju i za granicą w 2018. Jest to drugi Laur przyznany w firmie, która otrzymała go wcześniej w roku 2015.

Nie zawsze wieści o państwa osiągnięciach docierają do szerokiej świadomości. Zależy nam, żeby zwrócono na nie uwagę, na jaką zasługują – dodał marszałek Brzezin. – Chcemy uhonorować tych mieszkańców Warmii i Mazur, którzy nie tylko osiągają sukcesy, ale też swoją postawą i działaniem tworzą dobre wzorce, wskazują kierunki, inspirują innych do działania. Jesteście państwo najlepszymi ambasadorami naszego regionu. Budujecie jego tożsamość i pomyślność. Wasze sukcesy są sukcesami Warmii i Mazur.