PolishEnglishGermanRussian

27 listopada 2018 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się Gala Agrobiznesu 2018. Po raz 28 najlepsi polscy przedsiębiorcy i rolnicy nagrodzeni zostali szyszakami, oficerskimi szablami, buzdyganami i dyplomami. Wręczono także odznaki ministra rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”. Uroczystość odbyła się podczas uroczystej Gali Agrobiznesu, zorganizowanej przez Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, redakcję AGRO oraz rektora SGGW, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przewodniczący Komisji Rolnictwa PE Czesław Siekierski, a patronat medialny Redakcja AgroNews.com.pl.

Agroprzedsiębiorca Wszechczasów RP, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP to kategorie  konkursu Agroprzedsiębiorca RP, którego celem jest wyłanianie, wyróżnianie i honorowanie przedstawicieli szeroko rozumianej przedsiębiorczości rolno-agrobiznesowej, a także osób  szczególnie zasłużonych w obsłudze polskiego rolnictwa i agrobiznesu.

W tych spotkaniach uczestniczę od wielu lat jestem szczęśliwy, że mogę okazać szacunek i uznanie tym wszystkim, którzy swoją ciężką pracą zasłużyli na te piękne wyróżnienia i odznaczenia – powiedział obecny na Gali minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

W tym roku tytuł Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP i buzdygan otrzymał Janusz Gruszczewski – właściciel Zakładu Metalowego AGROMASZ w Mrągowie producent ładowaczy czołowych o udźwigu od 200 do 2800 kg i wysokości podnoszenia 1.66 – 4,74 m. Jest to kolejne wyróżnienie przyznane przez kapitułę konkursu, która w 2015 roku nagrodziła firmę tytułem Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP wręczając właścicielowi szablę oficerską.

Kończący się rok 2018 firma może uznać za bardzo udany. W marcu 2018 roku podczas XXIV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach Zakład Metalowy „AGROMASZ” zdobył kolejny już Złoty Medal, a także uzyskał uprawnienia od Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu do stosowania znaku promocji „Wyrób na medal”. Nagrody przyznane zostały za największy w ofercie firmy ładowacz czołowy Ł-110, potwierdzając tym samym jego innowacyjność, wyróżniające walory funkcjonalne praz wysoki poziom jakości i bezpieczeństwa.